Halkı bilgilendirme toplantısı nedir ?

Halkı bilgilendirme toplantısı olarak bilinen toplantının yönetmelikteki ismi, “Halkın Katılım Toplantısı”dır. Bu toplantının tek amacı, halkı proje hakkında bilgilendirmek değildir. Halkın bu proje ile ilgili görüş ve önerilerini almak suretiyle sürece katılımını sağlamaktır.

Halkı Katılım toplantısının, projeden en çok etkilenmesi beklenen ilgili halkın kolaylıkla ulaşabileceği merkezi bir yer ve saatte düzenlenmesi gerekir.

Halkın Katılım toplantısına ilişkin toplantı saati, yeri ve konusuna ilişkin bilgilerin, toplantı tarihinden en az 10 takvim günü öncesinde halkın haberdar olmasını sağlayacak uygun araçlar ile duyurulması gereklidir.

Bu makale faydalı mı?

Hayır 2

COMMENTS

avatar image

Göksal ÇİDEM

|

Mayıs 20, 2018 at 10:51 pm

Halkı Katılım toplantısının, projeden en çok etkilenmesi beklenen ilgili halkın kolaylıkla ulaşabileceği merkezi bir yer ve saatte düzenlenmesi gerekir. Denilmekte..
Bugüne kadar “Halkın Katılımı Toplantısı” Salon, kahve v.b. kapalı mekanlarda yapıldı. Açık havada köy meydanında yapılacağı duyuruldu.. İlk defa böyle bir duyuruyla karşılaştık. Köy meydanında yapılabiliyorsa, Projenin gerçekleştirileceği orman alanında yapılması, daha uygun olmaz mı..?

YORUM YAZ