İnceleme Değerlendirme Komisyonu toplantısı nedir ?

İnceleme Değerlendirme Komisyonu toplantısında, komisyon üyeleri ÇED raporu hakkındaki görüşlerini paylaşırlar. Komisyon, ÇED raporunu, İDK toplantısından itibaren on (10) iş günü içerisinde inceler ve değerlendirir. ÇED raporunda önemli eksiklik ve yanlışlıklar yok ise; Komisyon çalışmaları sonlanır, ÇED raporuna son hali verilir.

ÇED raporunda önemli eksiklikler var ise ÇED süreci durdurulur. Eksiklikler tamamlanmadan veya gerekli düzeltmeler yapılmadıkça Komisyon çalışmalarına devam edilmez. ÇED süreci durdurulan projelerde on iki (12) aylık süre içerisinde gerekli düzeltmelerin yapılması gerekir. Talep edilirse, altı (6) ay ek süre verilebilir. Bu süre içerisinde rapor sunulmaz ise, ÇED süreci sonlandırılır.

Bakanlık ÇED raporu hazırlayan kuruluştan en çok iki (2) kez, ÇED Raporunda değişiklik yapmasını isteyebilir. Yapılan düzeltme Komisyonca yeterli görülmez ise projenin ÇED süreci sonlandırılır.

Bu makale faydalı mı?

Hayır 3

COMMENTS

avatar image

Göksal ÇİDEM

|

Kasım 25, 2017 at 10:45 pm

Öncelikle böyle bir bilgilendirme sitesinin kurulmasından dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Büyük bir eksiklikti. Emek veren katkı sunan her kişi ve kuruma çok teşekkürler.
Soru..
ÇED raporuna yapılan itirazlar İDK toplantısında dikkate alınmıyor mu..? Halkın katılımı toplantısından kaç gün sonra İDK toplanıyor..? İDK toplantısına kurum temsilcilerinin yanı sıra itirazda bulunanlar katılamıyor mu..?
İyi çalışmalar

avatar image

EHM Destek Ekibi

|

Kasım 27, 2017 at 2:18 pm

Merhaba,
Öncelikle çok teşekkür ederiz.
Yorum üzerinden sorularınıza dönüş yapmamız ne yazık ki mümkün değildir. Sorularınızı giriş sayfasından yardım iste veya canlı destek butonları ile yazılı olarak sorabileceğiniz gibi Destek Hattı: 0 850 885 1356 arayarak sorunuzu sözlü olarak da iletebilirsiniz.
İyi günler dileriz.

YORUM YAZ